Fahrettin Koca bu görüntülere teşekkür etti

Ordu’da, 112 Acil Davet Merkezi’ne gelen ihbara giden ambulansa trafikteki şoförler fermuar sistemiyle yol verdi. Görüntüleri paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sürücülere teşekkür etti.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde, 112 Acil Davet Merkezi’ne bir kişinin rahatsızlandığı ihbarı yapıldı. İhbar üzerine süratle adrese yönlendirilen bir ambulans, Kurban Bayramı’nın tesiriyle oluşan uzun araç kuyruklarıyla uğraş etmek zorunda kaldı. Lakin, trafikteki şoförlerin birlikte oluşturdukları fermuar yolu sayesinde ambulansa yol vermeleri sağlandı. Yolda sağa ve sola yanaşan araçların ortasından geçen ambulans, kısa müddette hastaya ulaştı.

O anlar, gerisinde seyir halinde olan diğer bir ambulanstaki vazifeliler tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, o imgeyi toplumsal medya hesabından paylaşarak, “Ambulansların trafikte hastalara ve sıhhat kurumlarına en az vakit kaybıyla ulaşması, şoförlerin fermuar metoduyla sağa ve sola çekilmesine bağlı. Ordu’da bunun örneğini veren şoförlere teşekkür ediyoruz. Kazaların arttığı bayram tatilinde bu kurala ısrarla uyalım” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir