Dünya Kupası’nda merakla beklenen futbolcular!

Dünya Kupası’na bir günden az bir mühlet kala heyecan gitgide artıyor. Bu döneme gösterdikleri performanslar ile damga vuran oyuncuların Dünya Kupası’ndaki verimlilikleri merak ediliyor. 

VİNİCİUS JUNİOR (BREZİLYA)

Son iki yılda büyük bir yıldız haline geldi ve Real Madrid’in hamledeki kilit oyuncularından biri. Brezilya formasıyla da Katar’da kendisini kanıtlamaya çalışacak.

PHİL FODEN (İNGİLTERE)

Manchester City’nin 22 yaşındaki yetenekli ismi, İngiltere’nin de gözdesi. Nasıl olmasın; 5 yıllık City mesleğinde 4 Premier Lig, 5 Lig Kupası ve 1 FA Cup şampiyonluğu var.

FEDERİCO VALVERDE (URUGUAY)

Hücumun her yerinde oynayabilen bir futbolcu olarak Real Madrid’de yıldıza dönüştü. Uruguay formasıyla da ülkesine sahanın her yerinde büyük bir güç katacağı kesin.

PEDRİ (İSPANYA)

Barcelona’nın İniesta ve Xavi üzere iki efsane orta saha oyuncusunu özlediği bir anda 19 yaşındaki Pedri ortaya çıktı. Yaşından büyük oynuyor. Son derece teknik ve zeki. İspanya’da fark yaratacak.

ALPHONSO DAVİES (KANADA)

1986 Meksika’dan sonra birinci kere Dünya Kupası’na giden Kanada’nın en kıymetli ismi. Bayern Münih’in 22 yaşındaki sol beki, ülkesiyle Katar’da herkesi şaşırtmak istiyor.

CHRİSTİAN PULİSİC (ABD)

Eğer ABD, bu Dünya Kupası’nda kelam sahibi olmak istiyorsa, ona muhtaçlık duyacağı kesin. Chelsea’de oynayan 24 yaşındaki oyun kurucu, ülkesinin de maestrosu olacak.

AURELİEN TCHOUAMENİ (FRANSA)

Monaco’dan bu dönem başında 100 milyon Euro’ya Real Madrid’e gitti. Şimdi 22 yaşında. Real’de yeni Casemiro olması bekleniyor. Kante ve Pogba’nın yokluğunda Fransa’da sorumluluk almaya hazır.

TAKEFUSA KUBO (JAPONYA)

Barça alt yapısından ve Real Madrid’deki kiralanma süreçleri sonrasında Real Sociedad’a gitti. Japonya’da başrolü oynayacak. Tahminen de burada yapacakları, onu tekrar Real’e bile döndürebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir