CHP kurmaylarından AKP Elazığ İl Başkanlığı’nın afişlerine tepki: ‘Bizde onlara verecek malzeme yok’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ’da yaptığı küme toplantısı öncesinde AKP Vilayet Liderinin billboardlara astırdığı afişler CHP’lilerin tepsini çekti. CHP Genel Lider Yardımcıları Veli Ağbaba ve Gamze Akkuş İlgezdi, AKP Vilayet Başkanlığı’nın astığı afişleri kıymetlendirdi.

Ağbaba, “Türkiye’nin her tarafından pislik fışkırdığını, milletvekilleri ve bürokratların isminin karıştığı büyük yolsuzluklar olduğunu” lisana getirerek, “Türkiye’de hangi taşı kaldırsanız adeta pislik akıyor. Türkiye’nin gerçeği bunlar var. Türkiye’de kimsenin umudu AKP değil. Bir gerginlik siyaseti izleyerek, suçlayarak, hakaret ederek, tekrar kendini var etmeye çalışan siyaset ile karşı karşıyayız” dedi.

Ağbaba, AKP’nin “gerçek yüzünün ortaya çıktığını” belirterek, “AKP İl Başkanı da, bu işleri yapanlar da bilsinler ki bizde onlara verecek gereç yok. Onlar gerginliklerini yapmaya devam etsinler. Kendi pisliklerinde, kendi saygısızlıklarında, kendi ahlaksızlıklarında boğulmaya devam etsinler. Biz yolumuzda yürümeye devam edeceğiz. Biz bugün Elazığ’a geldik, kimseyi ayırmadan bütün toplumla kucaklaşmaya çalışıyoruz. Kimse bizim düşmanımız değil. Onlar birilerini düşman görebilir ancak düşman gören anlayışı da bu topraklardan kovacağız” diye konuştu.

Ağbaba, 2018 yılına nazaran CHP’nin Doğu ve Güneydoğu’da oylarının arttığını kaydederek, “2018’den daha âlâ durumda olduğumuzu söyleyebiliriz. Türkiye’nin her tarafında oylarımızın arttığını çıplak gözle görebiliyoruz” dedi.

“HALKI BÖLMEK MANASINA GELİYOR”

“İktidar olan bir partinin temsilcilerinin bunu yapması halkı bölmek manasına geliyor” diyen CHP’li İlgezdi ise şunları söyledi:

“Tablo, aslında ne kadar ayrıştırdıklarının çok net göstergesi. Bu topraklar, kadim topraklar; daima kardeşlik, dostluk üzerine kurulu yaşadı, yüzyıllar boyunca. Bilhassa de iktidar olan bir partinin temsilcilerinin, yetkililerinin bunu yapması halkı bölmek manasına geliyor. Yasal olan bir partinin, kurucu partinin amaç gösterilmesi; Atatürk’ün olan bir partinin gaye gösterilmesi kabul edilebilir bir şey değil.

Kendilerine verilecek yanıt aslında halk tarafından veriliyor. Bunu göreceğiz. Biz her şeye karşın yolumuzda gerçek, düzgün yürüyüp, kucaklaşacağız bu halk ile. Bölmeyecek, birleştireceğiz. Bölmeyecek kardeşleştireceğiz. Zira bu topraklarda yıllarca kız alınıp, kız verildi. Bu ülkedeki iklimi bozmaları mümkün değil. Ne kadar çabalarlarsa çabalasınlar geliyor, gelmekte olan. Ve bu ülke nefes alacak, bu ülkede beşerler huzur, barış, memnunluk içinde yaşayacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir