MHK’den flaş Ali Palabıyık kararı!

Galatasaray-Alanyaspor maçına damga vuran hakem Ali Palabıyık’ın yankısı sürmeye devam ediyor. Sarı-Kırmızılı grubun yansılarından sonra raporu merak edilen MHK’nın Palabıyık hakkında verdiği karar  ortaya çıktı. İşte MHK’nın raporu…

3-4 HAFTA MAÇ VERİLMEYCEK

Galatasaray- Alanyaspor ortasında oynanan maçta ağır tenkitlere maksat olan hakem Ali Palabıyık en az 3-4 hafta kızağa çekilecek. Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin de idaresini beğenmediği Palabıyık, Merkez Hakem Kurulu tarafından yapılan kıymetlendirme sonrası genel manada başarısız bulunduğu için bir müddet düdüğünü kullanamayacak.

BOEY’İN KIRMIZI KARTI HATALI!

Haberin ayrıntılarında ise, Sarı-kırmızı kadro, iki farklı önde iken, 32. dakikada Sacha Boey’nin ikili gayrette Candeias’a yaptığı faulü kırmızı kartla cezalandıran FIFA kokartlı hakemin kararı, MHK’de de kabul görmedi. Heyet, olayın içindeki oyuncuların; kaleci Muslera, Boey ve Candeilas’ın konumlarını inceledikten sonra bariz gol bahtı yerine “sarı kartın” kâfi olacağı konusunda görüş birliğine vardı. Alanyaspor’un 42. dakikada beklediği penaltı konumunda ise Palabıyık’ın kararı desteklendiği öne sürüldü.

VAR KARIŞAMAZ

Galatasaraylı Boey’in atıldığı durum başları karıştırdı ve yorumcular farklı değerlendirmeler yaparken, ‘Video Asistan Hakem’in (VAR) kırmızı karta karışma yetkisi olmadığı bildirildi. VAR protokolüne nazaran Riva’daki vazifeli isimler, hakemlerin emsal uygulamalarında inisiyatifi alandaki hakeme bırakmak zorunda… “VAR niçin hakemi uyarmadı?” formundaki tenkitler TFF hakem eğitmeni Hugg Dallas tarafından da yanlış bulundu. Dallas’ın kırmızı kartla ilgili olarak, “VAR bu karara karışamaz” biçiminde görüş bildirdiği öğrenildi. (Milliyet)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir