KYK Yurt Ücreti İadesi Yapılacak mı? Bakan Kasapoğlu Açıkladı

Kahramanmaraş’ta yaşanan zelzelenin akabinde tüm ülkemizde yüksek tahsil kurumlarında uzaktan eğitim kararı alındı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı KYK yurtları da depremzede vatandaşlarımıza tahsis edildi. Yaşanan gelişmeler sonucunda KYK yurtlarında kalan öğrencilerin fiyatların ödenip ödenmeyeceği merak edilmişti. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu yurt fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

İşte ayrıntılar…

Yaşanan zelzele felaketinden sonra yüksek tahsil kurumlarında uzaktan eğitime geçiş yapılması istikametinde karar alınmıştı. KYK yurtları da depremzede vatandaşlarımıza tahsis edilmişti.

KYK yurtlarında kalan öğrencilerin yurt fiyatı ödeyip ödemeyeceği ve ödemiş oldukları fiyatın iadesinin yapılıp yapılmayacağı merak konusu olmuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu merak edilen hususa ait toplumsal medya hesabından duyuru yaptı. Bakan Kasapoğlu ayrıca depremzede öğrencilerle ilgili de açıklamalarda bulundu.

Peki KYK fiyatları iade edilecek mi?

Bakan Kasapoğlu’nun açıklamalarına göre GSB yurtlarında 20 Şubat tarihine kadar olan periyot için fiyatlarını ödeyen öğrencilerin fiyatlarının iade edileceği açıklandı. Kasapoğlu’nun toplumsal medya hesabından yaptığı açıklama ise şu haldeydi;

Sevgili gençler, GSB yurtlarımıza 20 Şubat tarihine kadar olan devir için fiyat ödeyenlerin fiyatı iade ediliyor. 20 Şubat prestijiyle yurtta kalan gençlerimiz fiyat ödemeye devam edecek olup depremzede öğrencilerimiz ise hiçbir ödemeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir