iPhone 14 hatalarıyla geldi: TikTok ve Snapchat sorunu!

Apple’ın bir mühlet evvel etkinliğinde tanıttığı ve artık birtakım ülkelerde satışta olan iPhone 14, meseleleri da beraberinde getirdi. iOS 16 güncellemesiyle yaşanan birtakım problemlere ek olarak yeni ortaya çıkan bilgilere nazaran kamera tarafında birtakım uygulamalar verimli çalışmıyor.

iPhone 14 Pro’da TikTok ve Snapchat kamerası sorun yaşatıyor

iPhone 14 Pro kullanıcıları Reddit ve Twitter üzerinden yaşadıkları problemleri paylaşmaya başladır. Söylenene nazaran iPhone 14 Pro kullanıcıları, TikTok ve Snapchat başta olmak üzere Instagram üzere uygulamaların kameralarını kullanamıyor ya da düşük performans alıyorlar.

Yaşanan kamera meseleleri ortasında, kameranın titremesi ve fizikî sesler çıkartması var. Sıkıntılar yaşayan kullanıcılardan birisi uygulamaların kameralarında sorun yaşamasına karşın telefonun kendi kamerasında bu meselelerin olmadığını söylüyor.

Söz konusu durum uygulamaların iPhone 14 Pro ile uyumlu halde olmamasından kaynaklanıyor olabilir lakin şu anda yaşanan sorun devam ediyor ve kullanıcılara şimdi güncelleme sunulmuş değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir