Ali Koç sessizliğini bozdu… İstifa açıklaması

Fenerbahçe’de Lider Ali Koç, resmi kaynaklarından açıklama yaptı. Koç; “Daha evvel Fenerbahçemizi yönetmeye talip olacak Bedelli Başkan ve Yönetim Kurulu adayları olması halinde Harikulâde Genel Kurul’a gitmeye hazır olduğumuzu belirtmiştim.” dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan gündem üzerine yeni bir açıklama geldi.

İşte Ali Koç’un kulübün kaynaklarından yaptığı açıklama;

Ali Koç açıklamsında; “Değerli Topluluğumuz, Kulübümüzün çatısı altında Lider olarak vazifede bulunduğum 5. dönem itibariyle Futbol Ekibimiz, Fenerbahçe için tek muvaffakiyet kriteri olan şampiyonluğa ne yazık ki ulaşamamıştır. Bu münasebet ve topluluğumuzun içerisinde bulunduğu negatif durum nedeniyle kimi görüşlerimi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle, Fenerbahçe’yi hayatının odağına koyan, başarısıyla memnun olan kederiyle kahrolan her bir taraftarımızın, üyelerimizin yaşadıklarını anlıyor, en derinden hissediyoruz. Tüm bu hislerin bir yansıması olarak topluluğumuzun bir kısmından gelen Fevkalâde Genel Konsey taleplerini de anlayış ve hürmetle karşılıyoruz.

Daha evvel Fenerbahçemizi yönetmeye talip olacak Bedelli Başkan ve Yönetim Kurulu adayları olması halinde Harikulâde Genel Kurul’a gitmeye hazır olduğumuzu belirtmiştim. Bu duruşumun ardında olduğumu vurgulamakla birlikte çağrıyı yaptığım günden itibaren bugüne dek resmi bir aday çıkmadığı da kamuoyunun malumudur.

Değerli Fenerbahçeliler,

Bugün itibariyle Fenerbahçe 9 dönemdir şampiyonluktan uzak kalmış, üst üste yaşanan aksilikler her şeyi tesirler duruma gelmiş ve topluluğumuz ne yazık ki birbirinden ayrışmış durumdadır. Tüm bu gerçekler çerçevesinde, yeni dönemin grup planlaması sürecine girilmişken şimdi bir Lider adayının olmaması, İnanılmaz Seçimli Genel Kurul’un -tüzüğümüz gereği yapılabileceği tarih de dikkate alındığında- Fenerbahçe’yi bir dönem daha maksatlarından uzaklaştırma riski taşıdığı yadsınamaz bir gerçektir.

Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’un gerçekleşmesi halinde yeni idare şurasının misyon mühletinin 1 yıl ile sonlu olması da istikrarlı bir çalışma yürütülmesinin önünde önemli bir manidir.

Bu risklere karşın lider aday çıkması durumunda bugün de Fevkalâde Genel Kurul’a gitmeye hazır olduğumuzu bir defa daha paylaşıyorum. Bu yol tercih edilmediği taktirde ise Haziran 2024’te yapılacak Olağan Seçimli Genel Konseyimizde aday olacak kongre üyelerimizin aday oldukları tarihten itibaren devralacakları vazifeye en güzel ve sağlıklı bir biçimde hazırlanmaları ismine; Kulübümüzün her türlü imkân, bilgi ve ayrıntıları, türel çerçevede Pahalı Lider Adaylarına açık olacaktır. Gereksinimleri olması halinde soracakları sorulara tarafımızdan karşılık alabileceklerdir.” dedi.

TRANSFER AÇIKLAMASI

Transfer çalışmalarını paylaşan Koç; “Son olarak; 2023-24 döneminin Futbol Kadrosu planlaması hayata geçirilmeye başlamış, eksikler tespit edilmiş, Fenerbahçe’nin maksatları çerçevesinde bütçesel planlamalar yapılmış, transfer görüşmeleri yürütülmektedir.

Kısa vadede Futbol Grubumuzun önünde Türkiye Kupası gayesi bulunmaktadır.

Sizlerden ricam evvel 11 Haziran günü Türkiye Kupası’nı kaldırmak ve bu sonuç sonrasında döneme Muhteşem Kupa’yı kazanarak başlamak ismine Fenerbahçe’mizin etrafında kenetlenmemizdir.

Fenerbahçe’nin ana gereksinimi taraftarlarının gücünü ardında hissetmesidir. Topluluğumuza sonsuz hürmetlerimle.” kelamlarını sarf etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir